top of page

Wyzwanie oszczędzanie

Spieniężenie zalegających rzeczy.

Do tej pory raczej wydawałam niepotrzebne mi rzeczy za darmo. Nie ukrywam, że tak było mi wygodniej. Z początkiem maja wystawiłam sporo zalegających, używanych, ale już niepotrzebnych mi rzeczy na sprzedaż.

Bilans po 3 miesiącach jest taki:

Przychód ze sprzedaży internetowej 85 euro. Przychód ze sprzedaży bezpośredniej 60 euro. (Znajoma, która do tej pory brała ubrania i buty po moim synu za darmo, tym razem była gotowa zapłacić za każdą rzecz 5 euro).


Podsumowanie i wnioski

– Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się schylić! – Będę kontynuowała, mam jeszcze sporo książek i gier po moim synu. – Jestem pewna, że one też znajdą swojego amatora. – Poczta pantoflowa jest zdecydowanie moim zdaniem najlepsza. – Nie było to wcale takie uciążliwe, jak myślałam. Kilka fotek opis i poszło. – Wypróbuję jeszcze inne formy sprzedaży.


Jak i gdzie spieniężyć zalegające rzeczy?

Istnieje bardzo dużo możliwości. Oto kilka z nich:

1. Zapytaj wśród znajomych czy czegoś nie potrzebują. Poczta pantoflowa to moim zdaniem to najłatwiejsza forma sprzedaży. Znajomi chętnie kupują od znajomych, gdyż wiedzą, jak dbasz o swoje rzeczy, mogą na spokojnie je sobie obejrzeć. Wystarczy przy kawie, na placu zabaw, w pracy, wspomnieć, że sprzedajesz rzeczy, które już nie potrzebujesz. Wiele osób się z takiej propozycji ucieszy. Pamiętaj, dla nich to też forma oszczędzania czasu i pieniędzy. Zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczy dziecięce.

2. Znajdź grupę sprzedażową w mediach społecznościowych. Na Facebooku, w prawie każdej miejscowości, jest lokalna grupa sprzedażowa. Wiele osób robi również relacje na żywo, spróbuj może to coś dla Ciebie.

3. Portale internetowe typu olx, gumtree Na tego rodzaju platformach masz szansę sprzedać dość specyficzne i kolekcjonerskie rzeczy, gdyż korzysta z nich bardzo dużo osób. Z uwagi na to, że są to serwisy z dużą liczbą różnego rodzaju ogłoszeń, dość ciężko przebić się z daną ofertą. Jednak nie ma się co zniechęcać. Jeśli wykażesz trochę cierpliwości oraz zaangażowania, wszystko powinno się udać. Plusem sprzedaży ubrań na olx.pl i gumtree.pl jest fakt, że możesz umówić się na odbiór osobisty zakupionych rzeczy, możesz sprzedać również większe gabaryty i masz gwarancję zapłaty.

4. Vinted i Szafa To popularne i mocno reklamowane serwisy. Możesz tu sprzedawać używane ubrania, wymieniać je lub oddać. Wystawiane rzeczy są dokładnie opisane, ponieważ użytkownicy muszą uzupełnić wyznaczone pola. Możesz ocenić zakupy u sprzedającego, pisząc komentarz, określić metody płatności, które Ci odpowiadają, a także ustawić rabat na zakup zestawu przedmiotów. Oba portale mają również aplikacje mobilne, co ułatwia zarządzanie ogłoszeniami.

5. Serwisy aukcyjne typu Allegro Innym miejscem, gdzie można sprzedać używane rzeczy, są serwisy aukcyjne typu Allegro. Możesz ustalić konkretną kwotę za dany towar albo zdecydować się na formę licytacji. Pamiętaj tylko, że obowiązuje Cię prowizja, którą musisz zapłacić Allegro za sprzedane.

6. Pchli targ, wyprzedaż garażowa, lumpeks, komis, antykwariat Nie chcesz tracić czasu na robienie zdjęć i opisy rzeczy, zwłaszcza gdy są one małe i jest ich dużo? Wyjściem mogą być wyprzedaże garażowe lub sprzedaż do second-handu czy komisu. Wyprzedaże osiedlowe są organizowane coraz częściej. Po prostu konkretnego dnia musisz wystawić się ze swoimi rzeczami i wystać kilka godzin, zachęcając odwiedzających do przejrzenia Twoich skarbów. To fajna forma, zwłaszcza gdy lubisz ludzi i chętnie nawiązujesz nowe kontakty. Możesz również sprawdzić, gdzie można sprzedać ubrania do lumpeksu. Musisz się liczyć z tym, że właściciel second-handu może przyjąć tylko wybrane rzeczy, które według niego mają szansę się sprzedać, a poza tym cena będzie zależała od wagi rzeczy i zazwyczaj jest bardzo niska. Większe rzeczy warto oddać do komisu. Zanim tam jednak pójdziesz, zadzwoń i zapytaj, czy dany komis sprzedaje dane produkty, abyś nie musiała dźwigać czegoś niepotrzebnie. Książki możesz kolekcjonować albo sprzedać w antykwariacie.


Pamiętaj, aby towary, które sprzedajesz zawsze opisać zgodnie z prawdą, wyprać lub wyczyścić, przygotować się na negocjację ceny!


Jeśli nie sprzedajesz, oddaj potrzebującym. Jeśli masz sporo ubrań w dobrym stanie, w których i tak nie chodzisz, a nie chcesz tracić czasu na ich sprzedaż, warto podarować je osobom ubogim. Gdzie oddać używane ubrania? PCK, domy samotnej matki, ośrodki dla osób ubogich, domy dziecka, kontenery PCK.

Kupuj świadomie. Pamiętaj, unikniesz zagraconej niepotrzebnymi rzeczami szafy, gdy zaczniesz kupować świadomie. Wybieraj ubrania dobrej jakości, uniwersalne, które zawsze będą w modzie. Może nie zawsze będą najtańsze, ale posłużą Ci wiele lat. Sama również kupuj używane rzeczy. W ten sposób nie tylko zadbasz o swoją przestrzeń i portfel, ale także środowisko.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page